بانکوک

شرح

بانکوک یکی از شهر های عجیب و غریب و منحصر به فرد تایلند محسوب می شود که علاوه بر جاذبه های دیدنی دارای تفریحات متفاوتی است. اگر قصد سفر به بانکوک تایلند را دارید حتما حداقل برای 3 الی 5 روز برنامه ریزی کنید چرا که جاذبه های این شهر به گونه ای است که نمی توان از آن ها گذشت، در ادامه بیشتر در مورد شهر بانکوک صحبت خواهیم کرد پس توصیه می کنیم تا انتهای مقاله با ما لحظه آخر همراه باشید.

انکوک واقع در کشور تایلند چیزی فراتر از یک موقعیت جغرافیایی است. در این شهر شما سبک متفاوتی از زندگی را مشاهده خواهید کرد. این شهر لقب پایتخت چهارمین شهر تاریخی کشور تایلند را به خود اختصاص داده است. این شهر علاوه بر اهمیت تاریخی خود بسیار از لحاظ گردشگری، اقتصادی حائز اهمیت است. به طور کلی گردشگران در این شهر تلفیقی از دو بافت معماری تاریخی و مدرن را مشاهده می کند که می تواند جذاب باشد. با توجه به موقعیت قرارگیری تایلند در قسمت جنوب شرقی قاره آسیا و جای دادن شهر بانکوک در خود به طور حتم این شهر نیز دارای ساختار و سبک زندگی شرقی است.
تاریخچه شهر بانکوک از اوایل قرن پانزدهم آغاز می شود، درست زمانی که بانکوک یک روستا در کرانه غربی رودخانه چائو فرایا و تحت حکومت آیوتایا بود. این شهر به علت موقعیت استراتژیک خود از نظر پادشاهان وقت بسیار حائز اهمیت بود. هم زمان با توجه پادشاهان به این دهکده کوچک امکاناتی نظیر چاپخانه، خدمات حمل و نقلی، مراکز درمانی و غیره به آن اضافه می شد. با شروع جنگ جهانی دوم همزمان با اتحاد ژاپن و تایلند این منطقه تبدیل به مرکز نخبگان نظامی و سیاسی تبدیل شد، این دهکده در گذر زمان روزهای متفاوتی را به خود دیده است تا جایی که امروزه به علت موقعیت جغرافیایی خود و جاذبه های گردشگری تبدیل به یکی از شهر های مهم تایلند تبدیل شده است. این شهر امروزه از نظر اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بسیار حائز اهمیت است و به علت افزایش نفوذ در سیاست جهانی تبدیل به عنوان یکی از مراکز مد و سرگرمی محسوب می شود.
کشور: تایلند