ونکوور

شرح

ونکوور یک شهر بندری در منطقه لوئر مین لند در بریتیش کلمبیای کانادا است. وونکور در ساحل غربی کانادا و در 50 کیلومتری شمال مرز ایالات متحده واقع شده است این شهر نزدیک به سیاتل است و 230 کیلومتر یا حدود 3-4 ساعت رانندگی بین این دو شهر نیاز است

ونکوور اغلب به عنوان یکی از دوست داشتنی ترین شهرهای جهان شناخته می شود همچنین این شهر اخیرا به عنوان بهترین شهر برای زندگی نیز انتخاب شده است. موقعیت خوب این شهر در نزدیکی اقیانوس، واقع در کوههای ساحل شمالی ونکوور را به یک محل ایده آل برای زندگی در طول سال تبدیل می کند. در ونکورر مناظر شگفت انگیز، سواحل زیبا و مسیرهای پیاده روی کوهستانی زیادی وجود دارد. زندگی در ونکورر بسیار مناسب افرادی است که به طبیعت علاقمند هستند، نمی توان از زیبایی های طبیعی بریتیش کلمبیا گفت و اهل طبیعت بود علاقمند به زندگی در این منطقه نشد!

مرکز شهر ونکوور در یک شبه جزیره واقع شده است. این محل از سه طرف با آب احاطه شده است. این فضا در محدوده کوچک شهری قرار دارد که مشخصه های آن ساختمان های مسکونی بلند و بلوک های اداری زیاد است. مرکز شهر منطقه اصلی تجارت در ونکوور است. اماکن هنری، تفریحی و ورزشی بسیاری در آن قرار دارد و به چندین مجتمع مسکونی شلوغ نزدیک است.  

حدود 2.5 میلیون نفر در کلان شهر ونکوور زندگی می کنند. این جمعیت شامل شهر ونکوور با جمعیت 600،000 به اضافه جمعیت شهرهای همسایه است که در نوع خود از شهرهای رسمی هستند. اصلی ترین آنها عبارتند از: ساری، برنابی، ریچموند، کوکیتلام، لانگلی، دلتا، ونکوور شمالی و نیو وست مینستر. با رشد سریع جمعیت (در حدود 500000 نفر)، انتظار می رود که ساری در دهه آینده از شهر ونکوور به عنوان پرجمعیت ترین شهر در غرب کانادا پیشی بگیرد.

کشور: کانادا