کوش آداسی

شرح

کوش‌آداسی یا قوش‌‌آداسیدر ۷۱ کیلومتری شهرستان مرکزی استان آیدین و در نوار ساحلی منطقهٔ اژه واقع شده‌است و بر اساس سرشماری سال ۲۰۰۸ میلادی ۵۸٬۶۵۰ نفر و بر اساس برآوردهای سال ۲۰۱۲ میلادی ۷۰٬۱۴۳ نفر جمعیت دارد.

بندر کوش آداسی به علت نزدیکی با جزیره یونانی ساموس برای گردشگرانی که به ترکیه مسافرت می کنند از جذابیت خاصی برخوردار است. از بندر کوش آداسی در ماه های بهار و تابستان سفرهای منظم با قایق های موتوری به جزیره یونانی ساموس انجام می شود و این قایق های مدرن تفریحی که تورهای آبی را برگزار می کنند زیبایی خاصی به این بندر بخشیده‌اند.

کوش آداسی یکی از قدیمی ترین شهرهای ترکیه است و همان طور که گفته شد در دوران عثمانی بسیاری از ساختمان های زیبا در این شهر ساخته شد و باعث زیبایی آن گشته است ، این شهر زیبا علاوه بر جاذبه های تاریخی ، جاذبه های طبیعی بسیار زیادی دارد و می توانید به دیدن این جاذبه ها بروید و از آن ها لذت ببرید ، از جمله جاذبه های گردشگری کوش آداسی می توان به کاروانسرای اوکوز محمد پاشا ، پلاژها آب گرم کوش آداسی ، غار کاراجا ، غار سیرتلانینی و پارک ملی دلتای آیدین اشاره کرد که هر کدام از این جاذبه ها زیبایی های منحصر به فرد خود را دارند و ارزش یکبار دیدن را دارند .

کشور: ترکیه