لارناکا

شرح

سواحل زیبا و آبی مدیترانه، طبیعت دست نخورده، آثار تاریخی منحصر به فرد و خوردنی های خوشمزه، تنها گوشه ای از دلایلی ست که هر گردشگری را برای رفتن به شهر لارناکا در قبرس، مجاب می کند.

شهر لارناکا

 شهر لارناکا

لارناکا کجاست؟

لارناکا سومین شهر بزرگ، در کشور جزیره ای قبرس ، در سواحل جنوب شرقی این کشور قرار دارد. این شهر در حدود 51 هزار نفر جمعیت دارد.

فرهنگ غالب قبرس تلفیقی از ترکیه و یونان است به همین علت عجیب نیست اگر زبان رایج لارناکا یونانی و ترکی استامبولی باشد.

شهر لارناکا در قبرس ماهیتی ساحلی دارد و به همین علت گردشگران بسیاری جذب سواحل مدیترانه ای و تفریحات وابسته به آن می شوند.

لارناکا کجاست

تاریخچه لارناکا

لارناکا یکی از قدیمی ترین شهرهای قبرس است. این شهر در گذر تاریخ حوادث بسیاری را به خود دیده، حوادثی که می توان آثار آن را در تک تک خیابان های این شهر دید.

لارناکا در قرن 13 قبل از میلاد مسیح بنا نهاده شد و به Kition یا Citium معروف بود. این شهر توسط آشوریان ساکن مصر و هخامنشیان تصرف شد و پس از آن عثمانیان مدت زیادی بر لارناکا حکومت کردند.

تاریخچه لارناکا

تاثیر فرهنگ و سنن حکام مختلف، آثار باستانی و معماری باشکوه، شهر لارناکا در قبرس را به یکی از جالب ترین شهرهای دنیا  تبدیل کرده است.

وضعیت آب و هوایی

آب و هوای لارناکا شباهت زیادی با سواحل جنوب ترکیه دارد. بنابراین شما با هوای گرم مدیترانه ای طرف هستید.

پاییز و بهار، بهترین زمان برای سفر به شهر لارناکا ست. در این فصول آب و هوا ، بسیار مطبوع و معتدل است.

زمستان های لارناکا سرد و خشک و تابستان های آن گرم و سوزان است، بنابراین اگر نسبت به تغییرات دمایی حساس هستید، این فصول زمان مناسبی برای سفر شما نیست.

آب و هوای لارناکا

در هر حال لارناکا در همه ی فصول جاذبه های خاص خود را دارد. مثلا اگر خوش شانس باشید در فصل زمستان می توانید پرواز فلامینگو ها را بر فراز آب های شور این شهر ببینید.

آب و هوای لارناکا

آخرین توصیه ی ما به شما: در فصول گرم، مراقب گرما زدگی باشید، لباس های نخی بپوشید و همیشه یک بطری آب خنک به همراه داشته باشید.

حمل و نقل در لارناکا

برای سفر به شهر لارناکا در قبرس می توانید از فرودگاه بین المللی لارناکا، بزرگترین فرودگاه قبرس، استفاده کنید.

فرودگاه بین المللی لارناکا در سال 1930 تاسیس و در سال 1974 گسترش یافت. این فرودگاه در 40 کیلومتری جنوب غربی مرکز شهر لارناکا قرار دارد و به علت جابه جایی های گمرکی و تجاری بسیار به دروازه  قبرس مشهور است.

حمل و نقل در لارناکا

برای جابه جایی های درون شهری می توانید از اتوبوس و تاکسی استفاده کنید البته برای داشتن سفری مقرون به صرفه بهتر است از اتوبوس استفاده کنید که ضمن ارزان بودن از سرعت خوبی برخوردار است.

چی بخوریم؟

شهر لارناکا در قبرس بی شک یکی از خوشمزه ترین شهر های دنیاست. شما می توانید از غذاهای دریایی یونانی مثل کالاماری یا همان ماهی مرکب و غذاها ی ترکی استفاده کنید.

موساکا نوعی  خوراک بادمجان، باقلوا و کلفتیکو که نوعی ماهی طبخ شده در کوره است، از دیگر خوردنی های لارناکا ست.

غذا در لارناکا

ذکر این نکته ضروریست که خوردن یک وعده غذا در رستوران های ساحلی بسیار گران است، بنابراین اگر می خواهید سفری ارزان داشته باشید، از غذاهای خیابانی استفاده کنید.

 غذا در لارناکا

 

کجا برویم؟

شهر لارناکا در قبرس به آثار تاریخی منحصر به فرد معروف است. در ادامه دو مکان تاریخی این شهر را به اختصار معرفی می کنیم.

کلیسای سنت لازاروس

کلیسای کوچک و تاریخی سنت لازاروس در قرن نوزدهم ساخته شد.  آگیوس لازاروس اسقف اعظم 30 سال در لارناکا زندگی کرد و پس از مرگ در این کلیسا دفن شد.

کلیسای سنت لازاروس لارناکا

این کلیسای سنگی چهار گنبد با تزیینات طلا دارد، موزه ی بیزانس در حیاط این مجموعه واقع شده و محل نگهداری مجسمه های ارزشمند مذهبی ست.

بنابراین اگر عاشق تاریخ و معماری هستید، اینجا دقیقا جای شماست.

کلیسای سنت لازاروس لارناکا

قلعه ی لارناکا

در گذشته این قلعه یکی ازمهم ترین مراکز دفاعی سواحل جنوب قبرس بود.

قلعه ی لارناکا توسط عثمانی ها برای شلیک توپ به سمت کشتی های دشمن ساخته شد و با گذشت زمان به زندان و موزه تغییر کاربری داد.

از آنجایی که این موزه مشرف به ساحل است، بی شک منظره ی بسیار جذابی را برای شما خلق می کند.

قلعه لارناکا

خلاصه

اگربه دنبال تلفیق فرهنگ شرق و غرب ،سواحل زیبا ، تفریحات آبی، آثار باستانی، غذاهای خوشمزه در کنار آب و هوای مدیترانه ای هستید، لارناکا یکی از جذابترین مقاصد گردشگری برای شماست.

کشور: قبرس