سنت پترزبورگ

شرح

 

شهر سنت پترزبورگ و جاذبه های مهم دیدنی و گردشگری آن

 
سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه و به نوعی نماد مقاومت و سرسختی در میان مردم روسیه به شمار میرود. این شهر ویژگیهای جذاب بیشماری دارد که آن را به مقصدی ایده آل برای سفر و همچنین تحصیل در روسیه تبدیل می کند. سن پترزبورگ در سال ۱۷۳۰ میلادی به دستور پتر کبیر ساخته شد و تا ۲۲۵ سال بعد پایتخت روسیه بود.

این شهر برای مدتی پتروگراد نام داشت، اما پس از فروپاشی سلطنت تزارها به نام لنین (رهبر انقالب ۱۹۱۷ روسیه و بنیانگذار دولت اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی) لنینگراد نامیده شد. بعدها اما با فروپاشی شوروی دوباره به همان نام قدیمی یعنی سن پترزبورگ نامیده شد. سن پترزبورگ شمالی ترین شهر پرجمعیت جهان است.

شهر سنت پترزبورگ

موقعیت جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی این شهر باعث می شود تا در اوایل تابستان طوالنی شدن تابش آفتاب مانع از تاریکی هوا می شود و اغلب اوقات شبانه روز هوا یا روشن است یا حالتی گرگ و میش دارد. به همین خاطر این شبها را شبهای سفید می نامند که یکی از ویژگیهای جذاب سن پترزبورگ به شمار میرود.

شهر سنت پترزبورگ در ساحل خلیج فنلاند قرار دارد. این شهر در سال 1703 توسط و تحت نظارت پیتر کبیر تاسیس شد. این شهر برای دو قرن پایتخت کشور روسیه بود یعنی تا سال 1918 و شاهد برخی از مهم ترین اتفاقات تاریخی است. سنت پترزبورگ یکی از مدرن ترین شهر های روسیه است.

شهر سنت پترزبورگ در ساحل خلیج فنلاند قرار دارد.

سنت پترزبورگ به دلیل معماری منحصر به فردی که دارد به ونیز شمالی نیز معروف است. این شهر برای فضای خاص و خلاقانه ای که دارد هنرمندان، شاعران و افراد زیادی را به خود جذب می کند.

بی شک سن پترزبورگ را باید یکی از جذاب ترین شهرهای اروپایی برشمرد که سفر به آن را میتوان به هر شخصی توصیه کرد. شهر سنپترزبورگ به ونیز شمال) اشاره به رودخانهها و کانالهای زیاد این شهر( پالمیرای شمال و پایتخت شمالی روسیه هم مشهور است.

سنت پترزبورگ

شهر سن پترزبورگ در ساحل خلیج فنلاند قرار دارد.

پیشینه

در پایان قرن هفدهم پیتر بزرگ که بسیار علاقه مند به امور دریایی بود، در روسیه به دنبال خرید یک بندر برای تجارت با سایر نقاط اروپا بود. سنت پترزبورگ مدتی پتروگراد نیز نام داشت یعنی از سال 1914 تا 1924، بعد از سرنگونی فرمانروایی تزار ها به نام لنین، لنینگراد به مدت 67 سال شناخته می شد و با فروپاشی شوروی در این کشور به نام پیشینش باز خوانده شد.

سنت پترزبورگ

این شهر مدتی پتروگراد نیز نام داشت.

سنت پترزبورگ در دوره قاجار به نام سن پطرزبورغ نیز نامیده و نوشته می شد. در دهه های 1920 و 1930 محله های فقیر نشین بازسازی شدند و معماری در این شهر در آن زمان رونق گرفت.

دو مرحله از اروپا

سنت پترزبورگ در 400 کیلومتری هلینسی قرار دارد. آن جا چند اتوبوس و قطار وجود دارد و کشتی ها برای مسافرت از سن پترزبورگ به پایتخت فنلاند هر روز هستند. سفر بسته به نوع حمل و نقل 3.5 تا 6 ساعت طول می کشد. زندگی در شهر نوا یک فرصت عالی برای سفر های مکرر به اروپا است، اما قبلا شما باید مطمئن شوید که شما باید مطمئن شوید که قبلا یک ویزای شنگن دارید.

سنت پترزبورگ

این شهر در 400 کیلومتری هلینسی قرار دارد.

شما می توانید این کار را در سفارتخانه های کشور های اروپایی در کشور خودتان انجام دهید. از نظر میزان هزینه، نسبت به شهرهای دیگر اروپایی ارزانتر است و می شود با کمی دقت و برنامه ریزی صحیح از سفر به این شهر با حداقل هزینه لذت برد. این مطلب برای سفری ۲ تا ۳ روزه تهیه و تنظیم شده است.

شهر ادیان مختلف

پایتخت شمالی میزبان 270 جوامع مذهبی است، موسسه مذهبی، از جمله ارتدوکس، کاتولیک، کلیسا ها، کیسه ها و مساجد و حتی کلیسا های جامع بودایی.

سنت پترزبورگ

پایتخت شمالی میزبان 270 جوامع مذهبی است.

شهر فوتبال

شهر سنت پترزبورگ پایتخت معروف مسابقات ورزشی در روسیه است. در سال 2018 این شهر یکی از شهر هایی بود که مسابقات جام جهانی فوتبال برگزار شد.

آب و هوا

هوای سنت پترزبورگ معتدل تر از آن است که از عرض جغرافیایی اش انتظار داریم، اما هنوز هم برای بسیاری از مردم، از ماه مه تا سپتامبر، این شهر مطلوبترین آب و هوا را دارد.

سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ

زمستانها هوا سرد و آزاردهنده می شود اما تابستانهای این شهر مطلوب و مقداری مرطوب هستند. همچنین درجه حرارت هوا به ندرت آنقدر بالا میرود که بشود به طور آزاردهندهای آن را احساس کرد.

شهر پل ها

بیش از 300 پل در سنت پترزبورگ وجود دارد که شامل 21معبر، 24 عابر پیاده، 297 معبر حمل و نقل می باشد. هر پل نام مخصوص خود را دارد.

سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ

شهر شب های سفید

سنت پترزبورگ از موقعیت جغرافیایی ویژه ای برخوردار است، شمالی ترین شهر پر جمعیت در جهان شناخته می شود.

سنت پترزبورگ

شهر شب های سفید

در اوایل تابستان به دلیل شرایط آب و هوای روسیه و بسیار طولانی شدن زمان تابش افتاب، شهر در تاریکی شب فرو نمی رود و در تمام مدت شبانه روز یا هوا روشن است یا گرگ و میش صبحگاهی دارد که به همین علت شب های اول تابستان در این شهر شب های سفید نام دارد.

سنت پترزبورگ

شهر شب های سفید

شهر موسیقی

این شهر، شهر اصلی گروه های مشهور روسیه است. کنیو راک لنینگراد افسانه ای در شهر نوا در دوران شوروی تاسیس شد تا کنسرت های راک و جشنواره ها را که توسط مقامات ممنوع بود در این مکان اجرا شود. سنت پترزبورگ مدرن امروزه محل برگزاری کنسرت است که لیدی گاگا، استینگ و ستاره های مشهور جهان را در خود جای می دهد.

حمل و نقل

مترو سنت پترزبورگ در سال 1955 تاسیس شده است و در حال حاضر دارای 5 خط مترو و 67 ایستگاه می باشد.

سنت پترزبورگ

مترو روسیه

جذابیت های گردشگری

روسیه شهری زیبا است همچنین جاذبه های گردشگری روسیه بسیار حیرت انگیز و زیبا می باشد و آب و هوا در روسیه بسیار مناسب و مطلوب است، روسیه بزرگترین کشور جهان است و شما با سفر به روسیه تجریه های بسیاری را در مورد این کشور زیبا کسب می کنید.

کلیسای نجات دهنده خون

این کلیسا بین سال های 1883 و 1907 ساخته شد. ساخت این کلیسا توسط خانواده امپراتوری تامین می شد. طراحی این کلیسا به سبک ملی گرایی رمانتیک است.

سنت پترزبورگ

این کلیسا بین سال های 1883 و 1907 ساخته شد.

موزه آرمیتاژ

این موزه دارای 3 میلین اثر هنری است که البته همه به صورت هم مزمان نمایش داده نمی شوند، یکی از بزرگترین موزه های جهان و از قدیمی ترین نگارخانه های هنری و موزه های تاریخ و فرهنگ بشری در جهان است.

سنت پترزبورگ

این موزه دارای 3 میلین اثر هنری است که البته همه به صورت هم مزمان نمایش داده نمی شوند.

قصر پیترهوف

واقع در حومه شهر دوم روسیه یعنی سنت پترزبورگ است. زمینه ها و معماری کاخ پیترفف یک نمایش بسیار معروف از طراحی و سبک باروک است و یکی از مهم ترین جذابیت های گردشگری در روسیه محسوب می شود.

سنت پترزبورگ

جاذبه های گردشگری روسیه

 باغ زیبای تابستانی سنت پترزبورگ

باغ تابستانی سنت پترزبورگ را قطعه ای از بهشت می نامند. باغ تابستانی summer garden یا Ле́тний сад یکی از زیباترین و رویایی ترین مکان های دیدنی و توریستی شهر پیتر مقدس می باشد.

سنت پترزبورگ

جاذبه های گردشگری روسیه

دانشگاه ها

دانشگاه ملی سنت پترزبورگ (SPBSU)

رشته پزشکی و دندانپزشکی در این دانشگاه با استاندارد های بسیار بالا و سطح اعتبار جهانی به دو زبان انگلیسی و روسی قابل ارائه می باشد. اما در مورد دانشگاه ملی سنت پترزبورگ ، حدود ۳۰۰ سال قبل تزار پیتر کبیر به جرات می توان گفت زیبا ترین شهر اعصار را بنا نهاد.

سنت پترزبورگ

دانشگاه ملی سنت پترزبورگ

هدف وی گشودن پنجره ای تازه به روی اروپا بود، این شمالی ترین شهر پر جمعیت اروپا معروف به ونیز شمالی، از همان آغاز مورد توجه دانشمندان و معماران برجسته اروپایی قرار گرفت و این اعجوبه بنا نهاده توسط بشر پدید آمد.

دانشگاه ملی پلی تکنیک سنت پترزبورگ (St. Petersburg Polytechnic University)

خیلی سخت است، انتخاب بین دانشگاه ملی پلی تکنیک سنت پترزبورگ و دانشگاه پلی تکنیک بائومان مسکو. دانشگاه ملی پلی تکنیک سنت پترزبورگ به نام دانشگاه پتر کبیر در سال ۱۸۹۹ در شهر بسیار زیبا، تاریخی و رویایی سنت پترزبورگ تاسیس شد. حتما می دانید که دانشگاه پلی تکنیک در پایتخت فرهنگی و مهندسی روسیه قرار دارد.

سنت پترزبورگ

دانشگاه ملی پلی تکنیک سنت پترزبورگ

باعث خوشحالی است اگر بدانید که دانشگاه ملی پلی تکنیک سنت پترزبورگ سومین دانشگاه ثروتمند کشور روسیه می باشد به همین جهت شما امکانات گسترده ای را برای پیش برد تحقیقات علمی خود در اختیار دارید. در واقع می شود گفت دانشگاه ملی پلی تکنیک سنت پترزبورگ از غول های صنعتی، تکنولوژی و مهندسی روسیه، اروپا و جهان می باشد.

دانشگاه ملی فناوری و اطلاعات ایتمو (‌Itmi university)

حتما شنیده اید که می گویند بسیاری از کارمندان و مدیران برنامه نویسی شرکت های مایکروسافت، گوگل، یاهو، ناسا و…، ایرانی هستند. اما صادقانه بگوییم این موضوع در مورد دانش آموختگان دانشگاه ملی فناوری و اطلاعات ایتمو (ITMO) صدق می کند.

سنت پترزبورگ

دانشگاه ملی فناوری و اطلاعات ایتمو

دانشگاه ملی تحقیقات، فناوری و اطلاعات، تکنولوژی های مکانیک و اپتیک سنت پترزبورگ یا ایتمو (ITMO)، مرکز یکی از بهترین و پیشرو ترین های علوم مکانیک، رباتیک و برنامه نویسی است.

صادقانه بگوییم ورود و تحصیل به این دانشگاه کار آسانی نخواهد بود. تحصیل در این دانشگاه کاملا بستگی به خود شما دارد.

مسلما رقابت و تحصیل در دانشگاهی که هر سال در صدر یا سه دانشگاه برتر در رقابت های جهانی می باشد کار آسانی نخواهد بود. در یک جمله بگوییم به طور عامیانه، اگر خوره کامپیوتر و برنامه نویسی و علوم اپتیکی و رباتیک هستی بیا!!

اطلاعات ضروری

اختلاف ساعت با تهران

زبان رسمی

واحد پول رسمی

پیش شماره روسیه

پیش شماره سن پترزبورگ

3 ۰:۰ –

روسی

روبل روسیه

۷ +

۸۱۲

 
 
 
 
 
کشور: روسیه