جئونجو

شرح

جئونجو از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در کره جنوبی برای مسافران  بوده و دلیل آن هم واضح است: معماری تاریخی در کنار غذاهای محلی هیجان‌ انگیز، آن را به یکی از مقاصد محبوب سفر تبدیل می‌کند. ناگفته نماند در سال ۲۰۱۲ به عنوان شهر بهترین خوراکی‌ها در لیست یونسکو قرار گرفت.

دو جاذبه‌ی گردشگری خیلی مهم در جئونجو تاریخ پرمخاطره‌ی مسیحیت در کره را تعیین می‌کنند: کلیسای کاتولیک «یئون‌دانگ» (Jeondong) و کوهستان شهدا. اولی ساختمانی است با آجرهای قرمز، که روی مکانی ساخته شده که کاتولیک‌های کره حدود صد سال قبل قتل عام شدند و دومی جایی است آنجا دفن شده‌اند؛ دامنه‌ی کوهی با سیزده صلیب روی آن. در عین ارزش تاریخی‌اش، این تپه برای پیاده‌رو‌ها و پرسه‌زن‌ها جای خوبی است، چراکه مردم محلی معتقدند که منظره‌ی قله‌ی این تپه بهترین منظره‌ی شهر است.

جئونجو در مرکز یک جلگه‌ی بسیار حاصلخیز توسط کوه‌ها شده است. در حقیقت این مکان که از روی نقشه‌های جنگی استراتژیک انتخاب شده، حتی حالا هم فایده‌های خودش را دارد. از لحاظ گردش‌ها در دل طبیعت و مکانی برای استراحت، هیچ جا بهتر از جئونجو نیست. «نایانگسان» (Naejangsan)، با مناظر بی نظیر پاییزی‌اش و «مایسان» (Maisan)، با صخره‌‌های عجیبش به شکل گوش‌های یک اسب قله‌های نزدیک این شهر هستند. با سیستم حمل و نقل بسیار عالی، جئونجو بهترین مکان برای گشتن در چشم‌ اندازهای کره جنوبی است.

کشور: کره