تورنتو

شرح

تورنتو مرکز استان انتاریو و پرجمعیت‌ترین شهر کانادا است. با جمعیت ۲٬۷۳۱٬۵۷۱ نفر در سال ۲۰۱۶، تورنتو چهارمین شهر پرجمعیت آمریکای شمالی پس از مکزیکو سیتی، نیویورک و لس آنجلس است.

شهر تورنتو کانادا با شعار «تنوع قدرت ما» است، درب‌های خود را به روی جهانیان گشوده است. با بیش از 80 گروه قومی، تورنتو شهری چند ملیتی است که همۀ افراد در همۀ قوم‌ها را به خود می‌خواند. این شهر به دلیل جاذبه‌های فرهنگی و اجتماعی که دارد، سرشار از رنگ و جادو است

زمانی که اروپایی ها برای اولین بار وارد منطقه کنونی تورنتو شدند، قبیله هورون در آن منطقه ساکن بود. نام تورنتو از کلمه تکارونتو در زبان ایروکوا گرفته شده و به معنای «محلی که درختان بر روی آب ایستاده‌اند» است

کلان شهر تورنتو (GTA) شامل بخش مرکزی شهر تورنتو و چهار شهرستان پیل، هالتون، دورهام و یورک است. شهرستان‌های دیگر در امتداد ساحل دریاچه انتاریو زندگی می‌کنند. تورنتو در مرکز استان انتاریو و در کشور کانادا واقع شده است.

تورنتو بزرگترین شهر کانادا و یکی از بزرگ‌ترین شهرهای آمریکای شمالی است. اگرچه افتخار پایتخت بودن به «اوتاوا» تعلق دارد اما بسیاری از صنایع کانادا در تورنتو قرار دارند. به همین دلیل، برای کسانی که تازه به این شهر مهاجرت کرده‌اند، تورنتو فرصت‌های اقتصادی زیادی را برای آنها فراهم می‌کند.

تورنتو در هر سال به عنوان یکی از بهترین و دوست داشتنی‌ترین شهرهای جهان انتخاب می‌شود. این شهر از نظر پیشرفت، توسعه، امنیت، آینده شغلی، تحصیل و به طور کلی زندگی ایده آل، شهره عام و خاص است.

تورنتو به عنوان پایتخت اقتصادی کانادا و یکی از مراکز اقتصادی بزرگ جهان، یک شهر جهانی محسوب می‌شود. در تورنتو بیش از هر شهر دیگری در کانادا، شرکت‌های بزرگ حضور دارند؛ همچنین این شهر مقر پنج بانک بزرگ کانادا است. تورنتو توسعه‌دهندهٔ بخش‌های اقتصادی شامل امور مالی، خدمات تجاری، ارتباطات، هوافضا، حمل و نقل، رسانه، هنر، فیلم، ساخت برنامه‌های تلویزیونی، انتشارات، تولید نرم‌افزار، تحقیقات پزشکی، آموزش، گردشگری، مهندسی و صنایع ورزشی است.

مطابق با اعلان مجله فوبز، تورنتو یکی از ده شهر قدرتمند اقتصادی جهان و یکی از شهرهای به سرعت در حال رشد در میان کشور های جی7 است. همچنین پرایس واتر هاوس کوپرز این شهر را دومینکلان شهر قدرتمند جهان اعلام کرده‌است. در فهرست 2thinknow در بین نوآوران اقتصادی، تورنتو جایگاه دوازدهمین شهر در جهان و چهارمین شهر درقاره آمریکا را به خود اختصاص داده‌است. علاوه بر این تورنتو توسط واحد اطلاعات اقتصادی و مرسر به عنوان یکی از شهرهای قابل سکونت جهان معرفی شده‌است.

کشور: کانادا