بریزبن

شرح

بریزبِن پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر در ایالت کوئینزلند استرالیا و سومین شهر پر جمعیت در استرالیا می‌باشد. کلان‌شهر بریزبن جمعیت ۲٫۵ میلیون نفری دارد و در جنوب شرقی کویینزلند واقع شده‌است. جمعیت منطقه کلانشهری بریزبن با احتساب حومه نزدیک به ۳٫۴ میلیون نفر می‌باشد.

جذاب‌ترین مکان‌های استرالیا در شهر بریزبن که شما را شگفت زده می‌کند -  مگنی|Magny - مگنی|Magny

بریزبن، یکی از قدیمی‌ترین شهرهای استرالیا، در زمین‌های سنتی مردم توربل تأسیس شد، که نام آنها برای منطقه ای که این شهر در آن واقع شده‌است، میدجین است (با نام Mee-an-jin) این شهر به دلیل رودخانه بریزبن که روی آن قرار دارد نامگذاری شده‌است که به نوبه خود به نام توماس بریزبن، فرماندار نیو ساوت ولز در زمان تأسیس شهر نامگذاری شده‌است. شهرک کیفری موروتن خلیج در سال ۱۸۲۴ در ردکلیف، کوئینزلند به عنوان محلی برای مجرمان ثانویه از مستعمره سیدنی تأسیس شد و به زودی در سال ۱۸۲۵ به اسکله شمالی نقل مکان کرد و در سال ۱۸۴۲ به شهرک آزاد راه یافت. ولز در سال ۱۸۵۹، در طول جنگ جهانی دوم، بریزبن نقش اصلی در مبارزات متفقین را ایفا کرد و به عنوان فرماندهی منطقه جنوب غربی اقیانوس آرام برای ژنرال ارتش ایالات متحده داگلاس مک‌آرتور خدمت کرد.

بریزبن (Brisbane) پایتخت کوئینزلند استرالیا است و به عنوان سومین شهر پرجمعیت در کل قاره شناخته می شود. نام این شهر از رودخانه بریزبن گرفته شده است که مستقیماً از مرکز شهر عبور می‌کند و بنادر مختلفی را برای تجارت و سایر معاملات اقتصادی در اختیار شهر قرار می‌دهد.

هزینه های زندگی در بریزبن

این شهر، شهری با چندگانگی فرهنگی بالاست به‌طوری که که ۳۲٫۲ درصد از جمعیت آن متولد شهرهای دیگر هستند،بریزبن به عنوان یک شهر جهانی (Beta +) طبقه‌بندی می‌شود،و دارای رتبه بالایی در رتبه‌بندی زیست‌پذیرترین شهرهای جهان است.بریزبن به خاطر معماری متمایز کوئینزلندر، و فرهنگ غذاخوری و آشپزی در فضای باز مشهور است. بریزبن همچنین از طریق آثار Canon David John Garland منشأ سنت روز آنزاک بود. یک مرکز حمل و نقل، بریزبن توسط یک شبکه بزرگ ریلی حومه ای، شبکه‌های معروف اتوبوسرانی و کشتی و همچنین سومین فرودگاه بریزبن و بندر دریایی پر رفت و آمد استرالیا سرویس دهی می‌شود.

سبک زندگی در بریزبن

بریزبن یک مقصد محبوب گردشگری است. از مهمترین مکانهای دیدنی و دیدنی می‌توان به South Bank Parklands و مرکز فرهنگی کوئینزلند از جمله مرکز هنرهای نمایشی کوئینزلند و گالری هنری و گالری هنرهای مدرن کوئینزلند، باغ گیاه‌شناسی شهر، میدان کینگ جورج و تالار شهر، پل داستان، کوه کوه tha Botanic Gardens and Lookout, Lone Pine Koala Sanctuary, Howard Smith Wharves, New Farm Park، پارک ملی D’Aguilar و خلیج مورتون و جزایر آن مانند جزیره مورتون و سنت هلنا اشاره کرد.

کشور: استرالیا