اوساکا

شرح

اوساکا یا اوزاکا، کلانشهری در حال رشد و شهری پر از انرژی و جنب و جوش زندگی است. شهر اوساکا یکی از مراکز اصلی و سنتی اقتصاد ژاپن است که فرهنگ اقتصادی کاملا متمایزی دارد و با داشتن ویژگی‌های متعدد، با دیگر شهرهای ژاپن تفاوت دارد.
اوساکا ژاپن با داشتن جاذبه‌های گردشگری متعدد و ترکیب مدرنیته و فرهنگ سنتی و اصیل، یکی از اصلی‌ترین مقصدهای گردشگری تور ژاپن به شمار می‌رود و گردشگران بسیاری در کنار سفر به شهرهایی چون توکیو و کیوتو، به اوساکا نیز سفر می‌کنند تا بتوانند بعدها خاطرات و سفرنامه اوزاکا را برای دوستان خود تعریف کنند.

در نگاه اول شاید اوساکا که سومین شهر بزرگ ژاپن است، پیچیدگی‌ها و زیبایی‌های توکیو یا بافت فرهنگی و اصیل کیوتو را نداشته باشد. اما این تنها ظاهر این شهر است و برای درک زیبایی‌های این شهر، باید کمی در اوساکا بچرخید. این شهر مملو از خیابان‌های زیبا با فرهنگ جذاب، فروشگاه‌های بزرگ زیرزمینی و آثار معماری خیره کننده است و در کنار اینها، غذاهای بسیار خوشمزه‌ای نیز دارد.
وجود موزه‌های متعدد در شهر اوساکا ژاپن، آکواریوم اوساکا که یکی از بهترین نمونه‌های در ژاپن است و همچنین قلعه زیبای اوساکا باعث شده است تا این شهر به یک قطب گردشگری قوی در ژاپن تبدیل شود.

به طور کلی شهر اوساکا در جنوب ژاپن قرار گرفته است. اوساکا در جزیره هونشو که بزرگترین و اصلی‌ترین جزیره ژاپن است قرار دارد. این شهر در منطقه کانسای واقع شده و مرکز استان اوساکا است.
اوساکا ژاپن از سمت غرب به خلیج اوساکا راه دارد و از طرف دیگر با ده شهر کوچکتر محاصره شده است. اگرچه اوساکا در سال ۱۸۸۹ میلادی به عنوان یک بندر کوچک تاسیس شد، اما به سرعت رشد کرد و امروز یکی از مهمترین شهر های است که با توکیو ۵۰۰ کیلومتر فاصله دارد.

کشور: ژاپن