تور طبیعتگردی کویر ابوزبید

تور ویژه طبیعتگردی کویر ابوزبید

جزییات تور

شهر مبدأ: تهران
محل حرکت تور: تهران
درجه سختی: متوسط
محدوده سنی: ۶۵-۲
خدمات تور: * تور ویژه طبیعتگردی کویر ابوزبید

تور ویژه طبیعتگردی کویر ابوزید(دو روزه)
۸۹۰٫۰۰۰ تومان

خدمات تور: راهنما ، بیمه مسافرتی ، اتوبوس توریستی، صبحانه در رستوران سلف سرویس
هزینه تفریحات به عهده مسافر می‌باشد٫
این تور هزینه هیچ هزینه‌ای بابت ورودی ندارد٫

گشت‌ها:
• کویر ابوزید آباد
• شب نشینی دور آتش
• سافاری
• شتر سواری
• باگی
• موتور کراس
• موتور چهار چرخ

*تور ویژه طبیعتگردی کویر ابوزبید( یک روزه)
۴۵۰٫۰۰۰ تومان
کویر ابوزید

خدمات تور: راهنما ، بیمه مسافرتی ، اتوبوس توریستی، صبحانه و عصرانه
گشت‌ها:
• بازدید از کویر زیبای ابوزیدآباد
• شهر زیرزمینی نوش آباد
تفریحات آپشنال:
• شتر سواری
• موتور ATV
• سافاری

پکیج تور

بلیط رفت و برگشت
تور لیدر فارسی زبان
وعده غذایی
گشت شهری
بیمه مسافرتی

کشورهای مورد بازدید:

شهرهای مورد بازدید:

شرح

کویر ابوزیدآباد بخشی از بیابان بزرگ بند ریگ در شمال ابوزیدآباد و شمال شرقی کاشان است و از جاهای دیدنی کاشان محسوب می‌شود. ابوزید نیز مثل هر تکه‌ دیگر از کویر، اوج زیبایی خود را در سکوت عمیق، لابه‌لای تپه‌های شنی داغ روانش و چشم‌اندازهای وسیع و بی‌نظیرش پنهان کرده است. کویر ابوزیدآباد در کنار دیگر جاذبه‌های کویری ایران، مانند کویر مرنجاب و کویر مصر از محبوب‌ترین مقصدهای کویری برای گردشگران علاقه‌مندان به این نوع جاذبه‌ها است. ابوزیدآباد پایتخت گویش‌های کهن ایران است و گویش بیذوی و همچنین فرهنگ مردمان این منطقه، جزو مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری آن محسوب می‌شود. 

سافاری در میان رمل‌های کویر ابوزید آباد

مسیر دسترسی به کویر ابوزیدآباد

فاصله تهران تا کویر ابوزید آباد تنها در حدود ۲۷۰ کیلومتر است و با سه ساعت رانندگی از تهران می‌توانید به کویر ابوزید آباد در نزدیکی کاشان برسید. دسترسی به کویر ابوزید آباد از دیگر شهرهای کشور نیز از طریق شهرهای نطنز و کاشان صورت می‌گیرد. پس با توجه به محل اقامت‌ خود می‌توانید بهترین راه برای رسیدن به یکی از این دو شهر را انتخاب کنید.

برای رفتن به این کویر از تهران، لازم است از خروجی‌های جنوبی شهر به‌سمت اتوبان قم بروید و تا کاشان برانید. در شهر کاشان بالاتر از میدان بسیج، از بلوار ملاصدرا به مسیر انحرافی راست وارد شوید. پس از طی ۳۰ کیلومتر در این مسیر به کویر ابوزید آباد می‌رسید. در طول مسیر تابلوهای راهنما شما را هدایت می‌کنند. فاصله مناسب کویر ابوزید آباد تا تهران و مسیر دسترسی آسان آن، گردشگران زیادی را به این منطقه جذب می‌کند.

  • آدرس کویر ابوزید آباد: استان اصفهان، ۳۰ کیلومتری شرق کاشان، کویر ابوزید آباد

غروب زیبای کویر بوزید آباد

دیدنی‌های کویر ابوزیدآباد

جاذبه‌های دیدنی منطقه کویری ابوزید آباد بیشتر در شمال آن و در امتداد جاده خاکی به طول ۲۵ کیلومتر واقع شده‌اند. در فاصله‌ حدود هشت کیلومتری شهر، رمل‌های ماسه‌ای و تپه‌های شن روان هویدا می‌شوند؛ ولی برای رفتن به تپه‌های بزرگ‌تر و زیباتر باید مسیر کویر و کنار گذر دریاچه نمک چال عروس را طی کنید.

کویر ابوزید آباد بخش کوچکی از بیابان بزرگ «بند ریگ» را تشکیل می‌دهد و علاوه بر جذابیت طبیعی بالایی که دارد، ب واسطه آثار تاریخی و باستانی که در خود جای داده است، شهرت دو چندان دارد. بسیاری از گردشگران در سفر به کویر ابوزید آباد با توجه به ظرفیت‌های بالای گردشگری در آن برای بازدید از اماکن تاریخی نزدیک به این کویر نیز برنامه‌ریزی می‌کنند. از بهترین جاهای دیدنی نزدیک کویر ابوزید آباد می‌توان به «قلعه کرشاهی»، «کوه یخاب»، «روستای ابیانه»، «آب‌انبار صفوی»، «شهر زیر زمینی اویی» و «شهر تاریخی نوش آباد» اشاره کرد.

کویر ابوزید آباد

 

تفریحات کویر ابوزیدآباد

کویرپیمایی یا پیاده‌روی در کویر، عکاسی، آفرود، شترسواری، تماشای آسمان شب و موتور چهارچرخ از جمله تفریحاتی هستند که می‌توانید در کویر ابوزیدآباد تجربه کنید.

پوشش گیاهی و جانوری کویر ابوزیدآباد

در کویر ابوزید آباد پوشش گیاهی کویری نیز به چشم می‌خورد. این پوشش گیاهی سبب گرد آمدن گونه‌های مختلف جانوری نیز شده است. پوشش جانوری منطقه عبارت است از شاهین، عقاب، خرگوش، روباه شنی، گربه شنی، شغال، گرگ، جرد، هوبره انواع آگاما و مار، لاسرتای مرنجابی و پامسواکی.