تور ویژه کاپادوکیا + آنکارا

تور شگفت انگیز کاپادوکیا + آنکارا

جزییات تور

شهر مبدأ: تهران
محل حرکت تور: فرودگاه امام خمینی (تهران)
درجه سختی: سبک
محدوده سنی: ۶۵-۵
خدمات تور: تور ویژه ترکیبی کاپادوکیا + آنکارا

*اقامت ۴ شب و ۵ روز در هتل*** BB
۲۴٫۱۵۰٫۰۰۰ تومان
✈️قشم ایر

کاپادوکیا ۳ شب
آنکارا ۱ شب

خدمات:


پرواز ، هتل ها با صبحانه ،
ترانسفر فرودگاهی ، راهنما ، بیمه مسافرتی با پوشش کرونا مسافرین زیر ۶۰ سال

پکیج تور

بلیط رفت و برگشت
ترانسفر به فرودگاه
ترانسفر به هتل
تور لیدر فارسی زبان
اقامت در هتل
وعده غذایی
بیمه مسافرتی

کشورهای مورد بازدید:

شهرهای مورد بازدید:

شرح

هزاران سال پیش مجموعه ای از آتشفشان‌های باستانی و قدیمی با نام کوه های Erciyes، Hasan و Melendiz فوران های زیادی کردند و حاصل فوران های آنها لایه ای روی لایه ی دیگر تمام سطح منطقه را پوشاند. در طی سال های بعد، باد و باران این سنگ های نرم را فرسایش دادند و در نهایت منظره بی نظیر کاپادوکیا را شکل دادند. انسان ها نقوش مختلفی روی این سنگ ها کندند، و فضاهای زیادی مثل خانه و اصطبل را با کندن این سنگ ها درست کرند. انسان ها حتی با کندن سنگ های منطقه، شهری زیر زمینی ایجاد کردند! حتی امروزه هم خیلی از مردم در این منطقه ساکن هستند و خیلی از انبارهایی که در درون سنگ ها حفاری شدند، پر از آذوقه، انگور، سیب زمینی، نان  و لیمو هستند تا در ماه های سرد زمستان مصرف شوند. در زمان های خیلی دور، ساکنانی مسیحی در کاپادوکیا زندگی می کردند و آن ها هم صدها کلیسا در دل سنگ های این منطقه حفاری کردند. خیلی از این کلیسا ها مزین به نقاشی های دیواری از قدیسین قرون وسطی مزین شده اند که تصاویر برخی از آنجا همچنان بر دیوار کلیساهای این منطقه نقش بسته است


کاپادوکیا شهر صخره ای ترکیه
کاپادوکیا شهر صخره ای ترکیه

هتل های کاپادوکیا

در سفر به کاپادوکیا میتوانید از تجربه اقامت در هتل های کاپادوکیا که از زیباترین هتل های ترکیه هستند نیز لذت ببرید .تعدادی از هتل های زیبای این شهر در دل کوهها ساخته شده اند و به هتل های سنگی  معروفند . این هتل های لوکس که دارای تمام امکانات رفاهی مناسب میبشند، دارای اتاق هایی با معماری خص و قدیمی هستند که در داخل کوه ها ساخته شده اند و فضای کاملاٌ متفاوت و منحص به فرد را دارند . همینطور تعدادی از رستوران های شهر کپادوکیا نیاز فضا و معماری سنگی دارد و در دل کوههای این منطقه ایجاد شده اند و شما میتوانید از صرف غذاهای لذیذ ترکی در فضای بینظیر این رستوران ها لذت ببرید .

کاپادوکیا شهر صخره ای ترکیه
کاپادوکیا شهر صخره ای ترکیه

خانه های لانه کبوتری

خانه های لانه کبوتری سنتی حجاری شده در بین سنگهای کاپادوکیا ، استقلال منطقه را به زبان می آورد. این خانه ها در قرن 19 از سنگهای بریده شده ، تخته سنگها و یا کناره ها ساخته شده است. سنگ که تنها مصالح معماری منطقه است ، از نوع سنگهای آتشفشانی بوده که پس از خروج آن از دهانه و بعلت نرم بودن به آسانی قابل کار می باشد لیکن پس از برخورد با هوا سخت شده و به یک سنگ بسیار مقاوم تبدیل می شود . با توجه به فراوانی مصالح مورد استفاده و حجاری آسان آنها، صنعت سنگ کاری مخصوص در منطقه توسعه یافته و بعنوان یک معمار سنتی در آمده است . هم هال و هم درب خانه ها چوبی است. قسمت بالای دربها با نقوش گلهای پیچک تزیین یافته است. خانه های لانه کبوتری موجود در منطقه در اواخر قرن 19 و در قرن 18 ساخته شده است. بخشی از خانه های لانه کبوتری که از نظر هنر نقاشی اسلامی بسیار مهم است بعنوان کلیسا و یا عبادتگاه ساخته شده است . سطح خانه های لانه کبوتری از طرف هنرمندان محلی با کتیبه هایی تزیین یافته است.برخی با نقاشیهای زیبایی از مسیح ونشانه های مسیحیت، باز مانده از مسیحیانی که در سالهای ظهور مسیح و پس از آن، از ترس تهاجم سربازان رومی به آنجا پناه برده اند

بالن سواری در کاپادوکیا

اغلب توریست هایی که به شهر کاپادوکیا سفر میکنند، مایل هستند از تجربه بالن سواری در این منطقه لذت ببرند . پرواز با بالن امکان اینکه چشم انداز زیبای این منطقه را به راحتی ببیند به شما خواهد داد و این منطقه از لحاظ آب و هوایی برای بالن سواری بسیار مساعد است . به خصوص اگر به روستای گورمه سر میزنید، پیشنهاد میکنیم حتماٌ از تورهای بالن سواری در این منطقه استفاده کنید. روستای گورمه به عنوان زیباترین روستای جهان انتخاب شده است و با بالن سواری میتوانید منظره بینظیر این روستا را از بالا ببینید و لذت ببرید.

کاپادوکیا شهر صخره ای ترکیه
کاپادوکیا شهر صخره ای ترکیه

دره سرخ کاپادوکیا

این دره زیبا‌ترین دره‌ی کاپادوکیا است که بین دو روستای گورمه و کاوسین قرار گرفته است. صخره‌های این دره به رنگ‌های صورتی و زرد و نارنجی هستند. همچنین در میان صخره‌ها، باغ‌های سرسبز، تاکستان‌ها و زمین‌های کشاورزی بسیاری وجود دارد که متعلق به کشاورزان بومی هستند. همچنین دارای یک کلیسای قدیمی است که در دوره بیزانس ساخته شده است .

کاپادوکیا شهر صخره ای ترکیه
کاپادوکیا شهر صخره ای ترکیه

گورمه در کاپادوکیا

روستای گورمه در چندین نظرسنجی به عنوان زیبا‌ترین روستای جهان انتخاب شده است. اکثر گردشگران برای بالن‌های سواری به این روستا می‌آیند. این بالن‌ها هر روز صبح بر فراز روستا به گردش در می‌آیند.

کاپادوکیا شهر صخره ای ترکیه
کاپادوکیا شهر صخره ای ترکیه

شهر زیرزمینی کایماکلی

شهر‌های زیرمینی کاپادوکیا از عهد برنز ساخته شده‌اند، اما کایماکلی، مشهور‌ترین شهر زیرزمینی است که قدمت آن به دوران بیزانس باز‌می‌گردد. در آن زمان مسیحیان برای محفوظ ماندن از هجوم اعراب و ایرانیان مجبور به زندگی زیرزمینی شدند. این شهر نمونه‌ی بزرگی از اتاق‌هایی زیرزمینی است که به وسیله‌ی تونل به یکدیگر متصل شده‌اند. همچنین از هشت طبقه تشکیل شده است که میتوانید از ۴ طبقه این شهر زیر زمینی که برای بازدید توریست ها آماده شده است بازدید کنید.

کاپادوکیا شهر صخره ای ترکیه
کاپادوکیا شهر صخره ای ترکیه

موزه فضای باز زلو در کاپادوکیا

این موزه در ابتدا ، در قرن نهم به عنوان صومعه کاربرد داشته است.در حال حاضر در این موزه، دو کلیسا برای بازدید وجود دارد. به دلیل خطر فرسایش و سقوط  ، از بخش های دیگر این منطقه محافظت میشود و امکان بازدید وجود ندارد.

کاپادوکیا شهر صخره ای ترکیه
کاپادوکیا شهر صخره ای ترکیه

معبد اسکی گوموسلر در کاپادوکیا

این معبد در ده کیلومتری شمال شرق شهر نیجده واقع است. در این معبد نقوشی به چشم می‌خورند که قدمت آن‌ها به قرن یازده می‌رسد.

کاپادوکیا شهر صخره ای ترکیه

آنکارا دومین شهر بزرگ کشور ترکیه بعد از استانبول و پایتخت تجاری و پهناور این کشور است که در دل خود ساختمان‌های مدرن شهری، نهادهای دولتی، شرکت‌ها، دانشگاه‌ها و سفارت‌خانه‌های خارجی زیادی را جای داده است. این شهر زیبا در واقع شاه‌راه ارتباطی و قطب حمل‌و‌نقل کشور ترکیه است که با قرارگیری در مرکز کشور و فلات آناتولی، راه را برای دسترسی به دیگر مناطق و شهرهای ترکیه برای مسافران آسان می‌کند. قدمت آنکارا به عصر برنز و تمدن هیتی‌ها بازمی‌گردد که در هزاره دوم قبل از میلاد مسیح در این منطقه می‌زیسته‌اند. مراکز خرید فراوانی نیز در این شهر قرار دارند تا شما دست خالی از این شهر برنگردید. 

 

آنکارا

مسجد کجاتپه

مسجد کجاتپه آنکارا

مسجد کجاتپه بزرگ‌ترین و باشکوه‌ترین مسجد آنکارا است که بین سال‌های ۱۹۶۷ تا ۱۹۸۷ با طراحی عثمانی کلاسیک در منطقه کیزیلای ساخته شده است. این هتل دارای چهار مناره است و اندازه و موقعیت خاص آن سبب شده است که از هر گوشه‌ای از مرکز شهر آنکارا قابل دیدن باشد.

 

برج آتاکوله 

برج آتاکوله آنکارا

برج آتاکوله، بلندترین آسمان‌خراش آنکارا است که در منطقه چانکایا قرار گرفته و مرکز خرید بزرگی در آن گنجانده شده است. این برج بلند و سر به آسمان کشیده دارای امکانات دیگر نظیر سینما، ‌رستوران گردان و آسانسور شیشه‌ای نیز است.

آنیت کبیر

 

آنیت کبیر آنکارا

آنیت کبیر یا مقبره آتاتورک روی تپه‌ای باابهت در محله آنیت، در سال ۱۹۵۳ ساخته شده است. آنیت کبیر از مهم‌ترین قسمت‌های این مقبره است که مجموعه بزرگی از وسایل و یادمان‌های تاریخی ترکیه را در خود گنجانده است.

منطقه تاریخی اولوس

میدان اولوس آنکارا

منطقه تاریخی اولوس در اطراف بلوار آتاتورک جای دارد و شامل بناهای تاریخی فراوانی مربوط به اوایل دوره جمهوری ترکیه می‌شود. در اوایل دوره جمهوری معماران این دوره، تحت‌تاثیر انقلاب، سمبل‌های نئوکلاسیک را در نمای بیرونی ساختمان‌ها، جایگزین سمبل‌های عربی دوره عثمانی کردند.

آکواریوم آکوا وگا

آکواریوم آکوا وگا آنکارا

آکواریوم آکوا وگا،‌ آکواریومی مجهز و زیبا است که انواع جانوران دریایی، ماهی‌ها، کوسه‌ها، لاک پشت‌ها، اسب‌های دریایی، خارتنان و گیاهان دریایی را در یک تونل بزرگ در معرض عموم به نمایش گذاشته است. در ساختمان این آکواریوم، مرکز خرید و فودکورت بزرگی نیز وجود دارد.

معبد آگوستوس

معبد آگوستوس آنکارا

معبد آگوستوس در قرن اول میلادی بنا شده است و در مجاورت مسجد حاجی بایرام قرار دارد. روی دیوارهای این معبد، سالم‌ترین سنگ‌نوشته‌های به‌جای مانده از شرح حال زندگی و جنگ‌های «آگوستوس»، اولین امپراتور روم را می‌توانید مشاهده کنید که توسط خود او نوشته شده است.

مسجد حاجی بایرام

 

مسجد حاجی بایرام آنکارا

مسجد حاجی بایرام در مجاورت معبد آگوستوس قرار دارد. این مسجد در سال ۱۴۲۷، توسط معمار زبردست، معمار سینان ساخته شد و در قرن‌های ۱۷ و ۱۸ نیز اصلاحاتی در آن صورت پذیرفت. «حاجی بایرام» در واقع یک صوفی سرشناس و برجسته در ترکیه و همین طور بنیانگذار فرقه بایرامی در این کشور بوده است.

دریاچه موگان

دریاچه موگان آنکارا

دریاچه موگان، دریاچه کوچکی در فاصله ۳۰ کیلومتری جنوب آنکارا است. این دریاچه یکی از نقاط توریستی و پرطرفدار آنکارا برای پیک‌نیک، تفریح و گردش محسوب می‌شود. در امتداد ساحل این دریاچه، رستوران‌ها و مکان‌های کمپینگ و ماهی‌گیری زیادی وجود دارد.

محله تاریخی هامامونو

محله تاریخی هامامونو آنکارا

محله تاریخی هامامونو یکی از دیدنی‌ترین نقاط گردشگری شهر آنکارا است. در این محله، خانه‌های چوبی به سبک معماری عثمانی دیده می‌شود که در کوچه‌های باریکی جای گرفته‌اند. در حال حاضر اکثر این خانه‌های قدیمی تبدیل به رستوران، کافه، فروشگاه سوغات و صنایع‌دستی شده‌اند.

قلعه آنکارا

قلعه آنکارا

قلعه آنکارا در بالای تپه‌ در محله اولوس جای گرفته است و منظره زیبایی به آنکارا دارد. این قلعه، یک قلعه قرون‌وسطایی است که بیش از هزار سال قدمت دارد. قلعه آنکارا از چند ساختمان تاریخی تشکیل شده که در برخی از آن‌ها، فروشگاه‌های صنایع‌دستی، کافه، رستوران و گالری گنجانده شده است. با صعود از پله‌های قلعه و رسیدن به بالای دیوارهای آن، می‌توانید نمای پانورامایی از شهر آنکارا داشته باشید.