تور ویژه آلانیا

تور هیجان انگیز آلانیا

جزییات تور

شهر مبدأ: تهران
محل حرکت تور: فرودگاه امام خمینی (تهران)
درجه سختی: سبک
محدوده سنی: ۶۵-۲
خدمات تور: تور ویژه آلانیا

* اقامت ۶ شب و ۷ روز در هتل*****ALL
۲۴٫۴۹۰٫۰۰۰ تومان ✈️پگاسوس(فرودگاه قاضی پاشا)

خدمات:

پرواز ، هتل،
ترانسفر فرودگاهی ، راهنما ، بیمه مسافرتی با پوشش کرونا ( افراد زیر ۶۰ سال)
____________________________________________

* اقامت ۶ شب و ۷ روز در هتل*****UALL
۳۱٫۵۹۰٫۰۰۰ تومان ✈️فرد برد

خدمات:

پرواز ، هتل،
ترانسفر فرودگاهی ، راهنما ، بیمه مسافرتی با پوشش کرونا ( افراد زیر ۶۰ سال)

📌 با توجه به نوسانات قیمت ارز، خواهشمند است قبل از رزرو تور با واحد فروش تماس حاصل فرمایید٫

پکیج تور

بلیط رفت و برگشت
ترانسفر به فرودگاه
ترانسفر به هتل
تور لیدر فارسی زبان
اقامت در هتل
وعده غذایی
گشت شهری
بیمه مسافرتی

کشورهای مورد بازدید:

شهرهای مورد بازدید:

شرح

آلانیا در واقع جزوی از منطقه آنتالیا است ، یعنی بعد از گذشتن از مناطق زیبای بلک ، ماناوگات و سیده به شهر آلانیا می رسیم.آلانیا با سواحل وسیع و زیبای شنی ، هتل ها و رستوران های متعدد و طبیعت بکر و زیبا یکی از توریستی ترین شهر های جنوب ترکیه است.

در شهر ساحلی آلانیا اماکن مسکونی و توریستی فراوانی وجود دارد .آلانیا از شمال به رشته کوههای توروس و از جنوب به دریای مدیترانه و از شرق یه قاضی پاشا و از غرب به ماناوگات و سیده منتهی می شود.

آلانیا

آلانیا به دلیل موقعیت استراتژیکی خود که در یک شبه جزیره ی کوچک در دریای مدیترانه در پایین کوههای توروس قرار گرفته است.همیشه به عنوان یک دژ محکم برای بسیاری از امپراطوری های مستقر در مدیترانه مانند بطلمیوسی و سلوکی و روم و بیزانس و امپراطوری عثمانی به شمار رفته است .آلانیا بزرگترین اهمیت سیاسی خود را در قرون وسطی تحت حکومت سلطان علاالدین کیقباد که نام شهر از اسم او گرفته شده بدست آورد .بسیاری از نقاط دیدنی و تاریخی آلانیا آثار به جا مانده از سلطان کیقباد است مانند برج قرمز ، کارخانه کشتی سازی و قلعه آلانیا.

 

@val3

 

ساحل های ماسه ای آب و هوای مدیترانهای ، نرخ های مناسب هتل ها ، مهمان نوازی گرم مردم در آلانیا باعث شده تا مردم این شهر از توریست درآمد بالایی داشته باشند و رکن اصلی اقتصادی در این منطقه توریست به شمار می آید و پس از آن فعالیت های کشاورزی و صادرات میوه جات از فعالیت های اصلی این منطقه به شمار می رود

 

جاذبه های گردشکری آلانیا :

1.کاروانسرای شاراپسا آلانیا

تا سال 1246 در زمینی به مساحت 850 متر در کیلومتر 15 جاده آنتالیا- آلانیا واقع شده است .این تاسیسات در سالهای 1236 مربع و بدستور قیاس الدین کیخسرو دوم فرزند علاالدین کیقباد بنا گردیده است.

2.مسجدامیر بدرالدینآلانیا

نمادی این مسجد در سال 1227 توسط امیربدرالدین بنا شده است.مغازه کوچک و منبر سنگی مسجد امیر بدرالدین آلانیا از هنر سنگتراشان آن دوره میباشد.

3.قلعه یا مسجد سلیمانیه آلانیا

یکی از نمونه های بارز معماری دوره عثمانی میباشد که در قرن شانزدهم بنا شده است.پنجره ها و دربهای چوبی کنده کاری شده این مسجد ، نمادی از هنر زیبای دوره عثمانی میباشد.

 

@val3

4.بندر کشتی سازی سلجوق آلانیا

بندر سلجوق که در سال 1228 احداث گردیده 56.5 متر طول و 44 متر عمق داشته و دارای 5 انبار می باشد برای مقابله با هرگونه تهدید از سمت جنوب ، این تاسیسات با دو بازو محافظت شده است.

5.شهر بندری ایوتاپه

ایوتاپه در 30 کیلومتری شرق آلانیا می باشد و یک بزرگراه مدرن در حاشیه ساحل مدیترانه شما را به این شهر رومی میرساند .نام این شهر به بادبود همسر شاه آنتیکوس ایواتپه نامیده شده است .شهر دارای یک بندر کوچک 50 تا 100 متری می باشد از بقایای محافظت شده و باقیمانده این شهر که از بهترین اماکن دیدنی آلانیا است میتوان به بقایای جاده قدیمی و حمام ، کلیسا ،نکروپل و آکروپل اشاره کرد.

6.خرابه های سیدن آلانیا

این شهر 300 سال قبل از میلاد در محلی مابین کارگاجیک و سکی امروز ،بالای یک تپه بنا شده است.نگاره های باقیمانده این شهر حکایت از رومی بودن ساکنان این شهر می دهد.

7. خرابه های محمودتلار آلانیا

خرابه های شهر مذکور در 22 کیلومتری شرق آلانیا شامل کلیسا ها ، حمام ها ، آب نبارها ، مراکز مسکونی ، یک استادیوم ، تئاتر کوچک ، معبد ستونی میباشد.این خرابه ها از جذاب ترین اماکن دیدنی آلانیا می باشد.

8.برج کیزیلکولی آلانیا

کیزیلکولی در سال1226 میلادی در 5 طبقه و به شکل هشت ضلعی بنا شده است.از طبقات زیرین این برج به عنوان آب تنبار استفاده می شد.تنها قلعه محافظت شده سلجوقیان می باشد .این قلعه در سال 1225 میلادی در محل خرابه های باقیمانده از بناهای قلعه و آلانیا و ددژ های رومی ،توسط علاالدین کیقباد ، یکی از سلاطین سلجوقی بنا شد .این قلعه همانند صندوقی گران بها ، کلیسای آگیوس جورجز ، مسجد سلطان سلیمان ، معبد آکشبه سلطان ، حمام سلجوقی ، قصر سلطان علا الدین ، آب انبارهای کوچک و بزرگ را در خود جای داده و از بهترین اماکن دیدنی آلانیا به شمار می آید.

9. موزه مردم شناسی آلانیا

کیزل کوله که در حال حاضر بعنوان سمبل آلانیا خودنمایی می کند در سال 1226 میلادی به مقاصد نظامی ، جهت حفاظت از اسکله شهر بنا شده بود و در زمره آثار هنری سلجوقیان قرار گرفت .پس از بازسازی این قلعه در سالهای 1951 تا 1953 این بنا محل نمایش دائمی فرش ،لباس ، بشقاب ، تابه ،اسلحه و سپس بعنوان موزه مردم شناسی آلانیا مورد استفاده قرار گرفت.